Ebru Şinik - Nefeste Saklı Hayat

Nefeste Saklı Hayat

Yükselen Çağ Bütünsel Sağlık, Mutluluk ve Güzellik Serisinin İlk Kitabı

Hemen İncele
Nefes Hediye Edin

NEFES HEDİYE PAKETİ

Kendinize ve Sevdiklerinize yaşam boyu verebileceğiniz en değerli hediyelerden biri

Hemen İncele

Doğru Nefes Uzun ve Sağlıklı Ömür Demektir!

Uluslararası saygınlığı olan tıp hekimleri ve araştırma görevlilerinin de referans olduğu Nefeste Saklı Hayat kitabı ile keyifli ve heyecanlı bir dönüşüme hazır olun.

Nefeste Saklı Hayat / Uygulama Videoları

Nefes ve Zihin Birbirinin Aynasıdır. Nefesiniz sakin ve sessiz ise zihniniz de öyledir. Nefesiniz hızlı, sesli ise zihniniz de öyledir.

Bu video serisinde Nefeste Saklı Hayat kitabında paylaşılan nefes tekniklerinin, Ebru Şinik tarafından, tüm gün boyunca değişen ruh hallerimize ve farklı ihtiyaçlarımıza yönelik bize şifa ve denge sağlayacak bir çok nefes tekniği uygulamasının videolarını izleyebilirsiniz.

Gündelik Yaşam için Burun Nefesleri Kılavuzu

Tüm gün boyunca değişen ruh hallerimize ve farklı ihtiyaçlarımıza göre rehberlik yapabilecek olan Nefeste Saklı Hayat Kitabını okuyarak, kontrollü nefes çalışmaları ile otonom sinir sistemimiz vasıtasıyla sindirim sistemi, kalp-damar sağlığı sistemi, bağışıklık sistemi, üreme sistemi ve tüm hormonal sistemler dahil olmak üzere hem psikolojik, hem de fiziksel olarak onlarca fayda sağlayabiliriz.

Bu teknikler ile bedenimizi ve zihnimizi sakinleştirecek, dengeleyecek, arındıracak ve canlandıracak şekilde çalışmasını denetleyebiliriz. Bu egzersizlerde ustalaşmak oldukça kolaydır ve çoğunun etkisi uyguladığımız anda hissedilebilir.

Nefeste Saklı Hayat
Bilimsel açıklamalardan, gündelik pratik rutinlere kadar son derece doyurucu bir yelpazeye sahip Nefeste Saklı Hayat aynı zamanda ülkemizde bugüne kadar yazılan ilk video film uygulamalı nefes egzersizleri kitabıdır.
Nefeste Saklı Hayat

Kitabı Okumanın Faydaları

Nefeste Saklı Hayat kitabında paylaşılan kontrollü ve ritmik burun nefes teknikleri uygulamaları neticesinde;

 • Stresi yönetme,
 • Depresyon, uykusuzluk ve anksiyete ile başa çıkma,
 • Fiziksel ve zihinsel detoks yapma,
 • Yavaş metabolizmanızı hızlandırarak zayıflamayı destekleme,
 • Sindirim sisteminizi dengeleme ve düzenli çalışmasını sağlama,
 • Fiziksel ve zihinsel enerjinizi yükseltme,
 • Odaklanma yeteneğinizi güçlendirme,
 • Konsantrasyonunuzu arttırma,
 • Sıcak basmasına karşı vücudunuzu serinletme,
 • Tiroit ve prostat bezlerinin düzenli çalışmasını destekleme,
 • Cesaretinizi ve özgüveninizi arttırma,
 • Açlığı ve susuzluğu sakinleştirme,
 • Cildinizde doğal botoks etkisi yaratma,
 • Akciğerlerin kapasitesini yükselterek astımı şifalandırma,
 • Sesinizi mükemmel bir tona getirme

gibi daha birçok fizyolojik ve psikolojik fayda sağlayacaksınız.

Kitabı Satın Al

Uluslararası saygınlığı olan tıp hekimleri ve araştırma görevlilerinin de referans olduğu Nefeste Saklı Hayat kitabı ile keyifli ve heyecanlı bir dönüşüme hazır olun.
Türkiye Genelinde; D&R, Remzi, İnkilap, Nezih, Dost, Kitapsan Adana, Kitapsan İzmir, Akm Bursa, Ezgi Bursa, Arkadaş Kitabevi Ankara, Ada Kitabevi Ankara ve Tüm Kitapçılardan temin edebilirsiniz.

Online Satın Al

Nefeste Saklı Hayat

Nefeste Saklı Hayat Kitabı, gündelik yaşamınızı kolaylaştırmanızı, kendinizi daha iyi, daha sağlıklı ve daha mutlu hissetmenizi sağlayacak uygulamaları içeren bir rehber. Aynı zamanda bu uygulamalardan birini gündelik rutininize eklediğinizde zaman içinde hayatla, dünyayla ve hatta evrenle ilgili farkındalık seviyenizi yükseltebilecek bir egzersiz kitabıdır.

SATIN AL
Nefeste Saklı Hayat - D&R

Ebru Şinik

Chopra Center Perfect Health Instructor | Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı
Nefeste Saklı Hayat

Chopra Center Üniversitesi Eğitmenlerinden, Ülkemizin ilk Ayurvedik Yaşam ve Wellbeing Danışmanı Ebru Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kurucusu ve lider danışman ve eğitmenlerindendir.

Bütünsel Sağlığın dünyadaki en tanınmış ve güçlü liderlerinden, şifa sisteminde Kuantum İyileşme metodu ile Beden-Zihin Tıbbında bir çığır açan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra’nın öğrencilerinden olan Şinik, Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi’nin kuruluş amacını, Hayatlarımızı daha huzurlu, daha sağlıklı, daha mutlu ve tatminkâr bir şekilde yaşamamıza destek veren, modern tıp ile sentezlenmiş kadim teknikleri günlük rutinimize kolaylıkla ekleyerek yaşam kalitemizin yükselmesini sağlamaktır diye özetlemektedir.

Mind-Body Medicine (Beden-Zihin Tıbbı) çerçevesinde Türkiye’deki ilk Bünye Dengeleyici Ayurvedik Kişisel Bakım Ürünlerini üreten Şinik, ülkemizde Yönetim Kurulu düzeyinde meditasyon eğitimi veren yegâne kişidir.

Şinik, İyi Ol, Mutlu Ol ve Daha İyi Yaşamak İçin sloganları çerçevesinde Kişisel ve Kurumsal Wellbeing Programları yürütmekte ve yaşam kalitesini yükselten kadim bilgilerin ışığında hayatlarımızı stresten uzak, daha sağlıklı, farkındalıklı ve bilinçli seçimler yaparak yönlendirmemizin pratik yollarını paylaşmaktadır. Ayrıca Memorial Sağlık Grubuna ait Memorial Wellness Merkezinde Şahsa Özel Ayurvedik Yaşam Danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Nefeste Saklı Hayat Kitabı Yazarı Ebru Şinik Hakkında daha kapsamlı bilgi için lütfen tıklayınız.

Kitap Hakkında Yorumlar

Nefeste Saklı Hayat Kitabı ile ilgili Değerli Doktor ve Uzmanların Yorumları
 • Kalbinizi seviyorsanız, doğru nefes alınız. Yoga öğretisi içinde en önemli öğreti doğru nefes almadır. Doğru solunum yöntemleri ile dakikada solunum ve nabız sayısı azaltılabilir. Kalp hastalarında kullandığımız betabloker ilaçların dakika nabız sayını azaltarak kalbi ne kadar rahatlattığı bilimsel olarak saptanmıştır. Doğru nefes, uzun ömür demektir.

  Prof. Dr. Bingür Sönmez Memorial Hastanesi Kalp Cerrahisi Bölüm Başkanı, Yoga Program Yöneticisi
 • Chopra ekolü’nün temsilcilerinden sevgili Ebru Şinik, integratif alanın en önemli markalarından birinin yaklaşımlarını, kadim bilgiler, kendi öyküsü ve deneyimleriyle birleştirip tam da ihtiyacımız olan bir kitap yazmış. Sevgili Şinik'i, disiplini, vizyonu, çabası, adanmışlığı, bütüne katkı sağlayan paylaşımları için kutluyor, bu tertemiz dille yazılmış harika kaynağı integratif alana sunduğu için teşekkür ediyorum.

  Yrd. Doç. Dr. Ömer Önder Esenyurt Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı
 • Çok akışkan ve samimi bir dille son derece önemli konuları dile getiren çok güzel ve yararlı bir kitap olmuş. Okuması kolay ve zevkli bir şekilde hem bu çok önemli konuyu halk diline indirgemiş, hem de önemli bilimsel temel noktaları kitaba entegre etmişsiniz. Kutlarım!

  Prof. Dr. Fahri Saatçioğlu Oslo University Araştırmacı Kanser Biyoloğu
 • Sağlık ve Wellness konusunda dünyadaki öncü eğitmenlerden olan Ebru Şinik nefes tekniklerini herkes için ulaşılabilir hale getirmiş! Basit, fakat son derece güçlü bu teknikler yaşamınızı kolaylaştıracak... Fevkalede bir rehber olan bu kitabı fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal sağlığınızı dengelemek ve korumak için yaşam boyu yanınızda tutacaksınız. Keyfini çıkarın!

  Prof. Claire E. Diab Seton Hall University “Asya İlimleri” Profesörü, Chopra Center University Danışma Kurulu Üyesi ve Yoga Programları Bölüm Başkanı / Amerikan Yoga Academy Kurucusu
 • Ebru'nun Chopra Center'dan aldığı eğitimin kitabın derinliğine olan katkısı, doğru nefes tekniklerinin bu kadar güzel ve samimi bir dille anlatılması bu kitabın bir başucu kitabı olmasını gerektirir. Herkesin ruhsal gelişim yolunda bir hikayesi vardır, ben Ebru'nun hikayesini çok sevdim. Bütün hayatınızı doğru yönde değiştirecek bir kitap. Nefesinizi tutmadan okuyun!

  Dr. Neslihan İskit Memorial Wellness Yoga Terapi Uzmanı, “Kalp Yogası” ,“Stres Yogası” ve “ 99 sayfada Hamilelik ve Çocuk Yogası” Kitapların Yazarı
 • Bir an için, Yapay Zeka’ya sahip bir makinanın insan gibi nefes alabileceğini düşünün… Nefes alabilen, nefesini kontrol edebilen ve insana ait endişe, korku ve öfke duygusundan yoksun bir yapay zeka gerçek meditasyon yapıyor olabilir mi..? Evrensel zekanın insana amaç olarak yaşama sanatında ustalaşmayı gösterdiğini Montaigne o kadar sade bir dille anlatıyor ki: Ben insanım. Benim mesleğim, zanaatım yaşamaktır. Ebru Şinik’i okurken yaşam sanatında ustalaşma yolunuzun aydınlanacağını göreceksiniz…

  Doç. Dr. Gökhan Özışık Memorial Wellness Endokrinoloji ve Metabolizma Uzmanı, Sağlıklı Yaşam Danışmanı
 • Yoga nefeslerinin ne kadar önemli olduğunu bilen bir kişi olarak sizin bu konuda deneyimli üstadlarla çalışmış olmanız ve konuya bilimsel açıdan verdiğiniz önemle kitabınızın okuyucuyu doğru nefesle tanıştırmak ve bilhassa yoga'nın değişik nefes teknikleri ile hedeflemiş olduğu yararları için yapmış olduğunuz bu çalışma ile iyi bir hizmette bulunacağınızı düşünüyorum.Yolunuz açık ve Aydınlık olsun.

  Yogi Adnan Çabuk Yoga Vakfı Başkanı
 • Nefes yaşamdır, sağlıkyır, özgürlüktür! Doğru nefes almanın ve nefes egzersizleri yapmanın yaşamsal önemini, bilimsel verilere dayanarak bizlere kolayca uygulanabilir bir biçimde, kendi ışığını da katarak anlatan değerli Eğitmen Ebru Şinik'e yürekten teşekkürler.. Önemli bir Yaşam Klavuzu!

  İpek Tlabar Psikolog

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Merak ettiğiniz ve yanıt beklediğiniz tüm sorular için bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Ebru ŞinikFacebook Sayfası

Ebru ŞinikTwitter Hesabı

Ebru ŞinikInstagram Hesabı

Ebru ŞinikYoutube Kanalı

Copyrights © 2016 All Rights Reserved by Yükselen Çağ Wellbeing Merkezi - Ebru Şinik.
bilgi@yukselencag.com